Jak tworzyć lepsze projekty, czyli wyzwanie #daily_ui

Daily UI #001

Przed chwilą wysłałam do project managera ostatnie moduły projektu UI, nad którym pracowałam przez minione 3 tygodnie i w końcu mogę nieco odetchnąć.

Mimo wszystko jak dotąd tworzenie interfejsu użytkownika dało mi najwięcej frajdy i satysfakcji ze wszystkich rzeczy, które miałam okazję projektować i nie chciałabym kończyć swojej przygody na tym etapie.

Do kolejnego projektu wolałabym podejść z poczuciem, że naprawdę wiem, co robię, dlatego postanowiłam podjąć się wyzwania Daily UI (w ramach osobistego #projekt365)

Wyzwanie polega na tym, że codziennie przez 100 dni skrzynki mailowej wpada zadanie projektowe z zakresu tworzenia interfejsu użytkownika (np. strony logowania, kalkulatora, pop-up’u, timer’a z odliczaniem). Sposób realizacji zadania jest względnie dowolny: ot, be creative.

Nie jest to może najlepsze przygotowanie do pracy z klientem, który ma określone wymagania odnośnie stylu, kolorystyki czy funkcjonalności strony www / aplikacji, ale na pewno pozwala oswoić się z narzędziami, poznać ich możliwości i ograniczenia (np. ja chciałabym spędzić nieco czasu na projektowaniu w Sketchu), a także zobaczyć, jak różne może być podejście do przedstawienia danego projektu przez różnych projektantów.

Twórcy wyzwania Daily UI założyli, że projektami można dzielić się na Dribbble oraz Twitterze, ale nie posiadam konta w tych serwisach i póki co nie czuję potrzeby zakładania takowego, więc wszystkie grafiki będę dodawać do galerii, która znajduje się w zakładce “projekt365” na górze strony. Raz w miesiącu planuję robić posta ze zbiorczym podsumowaniem wszystkich projektów.

Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać przez pełne 100 dni, jednak biorę pod uwagę to, że za 5 – 10 – 15, albo i 50 dni mogę dojść do wniosku, że tworzenie UI to jednak nie to. Albo najzwyczajniej w świecie będę potrzebować przerwy od projektowania interfejsów, cokolwiek. W takiej sytuacji w galerii pojawi się inny projekt; może coś związanego z typografią, brandingiem czy też malowaniem akwarelami. Albo wszystkim jednocześnie 😉

Pierwszy projekt #daily_UI wylądował w galerii. Wszelkie opinie / uwagi są mile widziane!

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Facebook | InstagramBloglovin’

Jeśli ten wpis w jakiś sposób Ci pomógł bądź zainspirował, będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz go znajomym! 🙂