Lakiery hybrydowe z Biedronki – LaQell / Niuqi

Odkąd kilka miesięcy temu nauczyłam się zdejmować hybrydy nie niszcząc przy tym płytki, na palcach jednej ręki mogę policzyć, ile dni spędziłam bez pomalowanych paznokci.

Dzięki hybrydom w końcu udało mi się zapuścić paznokcie. Tutaj zdjęcie z czerwca:

Długie naturalne paznokcie

Nigdy wcześniej nie udało mi się dojść do takiej długości i także od tamtej pory już do niej nie wróciłam, bo jednak lepiej czuję się z krótszymi paznokciami. 

Na blogu znajduje się już jedna recenzja lakierów hybrydowych z Biedronki i dotyczy lakierów LaQell, które pojawiły się w sprzedaży jako pierwsze. Od tego czasu LaQell poszerzyło asortyment oraz wypuściło nową podmarkę, Niuqi, której produkty są na stałe wprowadzone do oferty dyskontu.

Dzisiaj kilka słów o kolejnych 3 lakierach. Tym razem jest to baza oraz dwa rodzaje topów:

  • LaQell Classic Base Coat
  • LaQell Classic Top Coat No Wipe
  • Niuqi Top Mat No Wipe
Semilac 071 Deep Red
Semilac 071 Deep Red

Powyżej zdjęcie dwutygodniowego manicure z wykorzystaniem wszystkich trzech produktów. Jak widać wszystko jest na swoim miejscu; top coat LaQell nadal błyszczy, a matowy top od Niuqi, cóż, pozostał matowy. Kto korzystał z matowych topów, ten wie, że nie jest to aż tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać 😉

Wcześniej używałam bazy oraz topu Neonail i chociaż jakościowo nie miałam im nic do zarzucenia, to nieco przeszkadzała mi ich konsystencja, a dokładniej to, że baza była nieco zbyt rzadka, a z kolei top nieco za gęsty. W przypadku produktów LaQell jest odwrotnie i tym sposobem baza jest idealnie gęsta, dzięki czemu nie spływa pod paznokieć oraz świetnie wygładza płytkę przed nałożeniem kolejnych warstw, a top stanowi cienką, ale skuteczną warstwę zabezpieczającą.

Jeśli chodzi o matowy top Niuqi, to ma najrzadszą konsystencję ze wszystkich lakierów. Przy aplikacji warto zwrócić uwagę na to, aby ostatnie pociągnięcie pędzelkiem wykonać wzdłuż całej płytki paznokcia i możliwie po całej szerokości. W innym przypadku po wysuszeniu w lampie mogą być widoczne delikatne smugi. Mimo wszystko bez problemu można je skorygować nakładając drugą, cienką warstwę topu.

Zdjęcie lakieru z paznokci również nie było bardziej problematyczne, niż zwykle. Po spiłowaniu wierzchniej warstwy lakieru i odmoczeniu paznokci w płynie do ściągania hybryd, manicure standardowo zdrapałam pusherem. Nie zauważyłam pogorszenia się kondycji paznokci.

Semilac 034 Mardi Gras
Semilac 034 Mardi Gras

Na zdjęciu wyżej mój obecny manicure przy użyciu bazy oraz topu LaQell, a także Semilac 034 Mardi Gras. W rzeczywistości kolor jest bardziej intensywny i wpada w fiolet. 

73

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *